×

Otomatik Kimlik Doğrulama

Pek çok kuruluş, yüz yüze toplantılar, telefonla görüşmeler ve taranıp gönderilen belgelerin manuel kontrolleri ile Müşterinizi Tanıyın (KYC) sürecini hala devam ettirmektedir. Ancak bu tip manuel işlemler zaman alıcıdır, pahalıdır ve insan hatasına açıktır. Aynı zamanda müşteri deneyimini zayıflatan ve dolandırıcılık kaynaklı ekstra maliyetlere ve zararlara sebep olan yapıdadır. Sürekli değişen bu dünyada rekabetçi kalabilmek için modern işletmelerin, kimlik doğrulama konusunda yeni bir yaklaşıma ve uzaktan hizmetlerini güvenli hale getirmeye ihtiyaçları var.

See & Sign, işletmeleri son teknoloji yapay zeka, görüntü işleme ve biyometri uzmanlığımızı kullanarak, ulusal kimlik kartları, pasaportlar dahil olmak üzere herhangi bir kimlik belgesini ve kişilerin kimliğini doğrulamak için otomatik kimlik doğrulama teknolojisi ile buluşturuyor.

Yüz Tanıma

Gönderilen kimlik kartlarındaki yüzleri sahiplerinin anlık çekilen yüz fotoğrafı ile doğru bir şekilde karşılaştırarak iki yüzün aynı kişiye ait olma olasılığını kontrol ediyoruz.

Canlılık Tespiti

Anlık yüz fotoğrafı çekimi yapan kişilerin gerçekten kimliğin ya da hesabın sahibi olan kişi olduğunu tespit ediyoruz. Kameraya gösterilen dijital bir yüz fotoğrafı, basılı bir yüz fotoğrafı, dijital bir video kaydı, 2B ya da 3B maske gibi sahtecilikler tespit edilir.

Kimlik Belgesi Sahtecilik Kontrolü

Gelişmiş yapay zeka ve görüntü işleme teknolojimiz ile gönderilen kimlik belgeleri, optik kontrol, veri uyumluluğu kontrolü, fiziksel bütünlük kontrolü ve biyometrik kontrol olmak üzere dört aşamadan geçirip, olası sahte kimlik kullanımlarının önüne geçiyoruz. Kimlik belgesinin kontrolü dört ana başlık üzerinden raporlanır.

Optik Karakter Tanıma (OCR)

Taranan kimlik kartları ya da belgelerdeki metinler pek çok dilde okunur.

Kimlik Belgesi Doğrulama

Kullanıcının kimlik belgesi gerçek zamanlı olarak taranır ve kayıtlı bilgilerle eşleştirilir. See & Sign’ın belge kontrolleri hızlı ve güvenli doğrulamayı kolaylaştırır.

Konum Doğrulama ve Takibi

See & Sign’da kimlik doğrulama işleminin yapıldığı konum otomatik olarak tespit edilir. Konum bilgisinin önemli olduğu kullanım senaryolarında alınan anlık konum bilgisi, sistemde kayıtlı olan bilgiyle karşılaştırılır ve gerekli durumlarda alarm verilir.

Jest-Özçekimi: Hareket ve Biyometri Doğrulaması

Standart bir öz çekim fotoğrafı yerine, elinizi havaya kaldırdığınız anlık fotoğrafınızla imzalama işlemi yapılır. Böylece hem hareket doğrulama hem de biyometri doğrulama ile ekstra güvenlik sağlanır.

Biyometri ve Barkodun Birleşimi: Biyobarkod

Kullanıcının kimlik belgesi gerçek zamanlı olarak taranır ve kayıtlı bilgilerle eşleştirilir. See & Sign’ın belge kontrolleri hızlı ve güvenli doğrulamayı kolaylaştırır.

Otomatik Kara Liste Kontrolü

Herhangi bir şekilde kimlik sahteciliği olayına karışmış ya da kendi sistemlerinizde kara listeye aldığınız kullanıcıları otomatik olarak sisteme tanıtıyoruz. Bu kullanıcıların hizmetlerinize erişim istemesi durumunda kara liste kontrolünü saniyeler içinde yapıyoruz. Üstelik bu kontrolü sadece isim, kimlik numarası gibi bilgilerden değil istenirse yüz tanıma teknolojisi ile de yapıyoruz.

Rapor Oluşturma

Kimlik doğrulama yada imzalama işlemi sonrasında özet raporla müşteri veya kullanıcı kayıtlarını kolayca yönetin. KYC günlüklerini, kullanıcı imzalama bilgilerini ve zaman damgalarını indirilebilir bir rapor biçiminde eksiksiz toplayın. Kanıt niteliğindeki verileri gerekirse dışarıdaki kurumlarla paylaşmak için PDF raporlar haline döndürebilirsiniz.

White-Label Yazılım

Tüm ihtiyaçlara uygun, özelleştirilebilir ve yeniden markalanabilir kimlik doğrulama çözümleri sunuyoruz. Kendi markanıza göre özelleştirilmiş, mevcut sistemlerinize kolayca entegre olabilecek See & Sign teknolojisi ile tanışın.

Kolay Entegrasyon

See & Sign API mevcut sisteminizle iki farklı şekilde kolayca entegre edilir. Son kullanıcı, See & Sign üzerinden sorunsuz bir şekilde firmanızın mevcut sistemi ile iletişim kurar. Ya da firmanız arka tarafta See&Sign ile entegre olur, son kullanıcı direkt kendi sisteminiz üzerinden hizmetlerinize bağlanır.

KULLANIM ALANLARI